STO Logosu; Kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde STO logosu revize edilmiştir. Selçuk Ticaret Odası’nın  baş harflerinden yola çıkarak üretilmiş olan eski logonun revizyon çalışmalarında; modernizasyon felsefesi doğrultusunda eski STO logosunda fazla olan figürler ve renkler sadeleştirilmiştir. Logoda kullanılan yazı karakteri serifsiz (tırnaksız) olarak kalmıştır.

STO logosunda bulunan T harfi (“T” harfi) Selçuk’un ticaretin özünü oluşturan tarım ve turizme vurgu yapmak için korunmuştur. Sadeleştirme kaygısı ile önceden var olan Artemis fonundaki dünya figüründeki çizgiler kaldırılmıştır.

Akılcılık ve çağdaşlık kavramlarının daha modern bir grafik arayüzle anlatımını pekiştirmek amacıyla; tasarım ögelerinde renk dengesi göz önünde bulundurulmuş, tarım yeşil, turizm mavi olarak betimlenerek, kullanım açısından kolaylaştırıcı faktör olarak turuncu renk çıkarılmıştır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Efes ile özdeşleşen Artemis figürü sadeleştirilerek evrensel kültür mirası olarak dünya sembolüyle betimlenmiştir.

Kurumsal Yazı Tipi ve Kullanımları: Font ailesi Arial.  Modern, okunurluğunun yüksek ve kullanım alanının geniş olması dolayısıyla STO marka özü doğrultusunda tercih edilmiş kurumsal yazı tipidir. Logo revizyonu sürecinde çıkış noktası olarak Arial yazı tipi korunmuş olup, tırnaklı olarak kullanılan logotype sadeleştirilerek Arial olarak değiştirilmiştir.

Kurumsal Renkler: 

 

STO’nun kurumsal renkleri marka özü ve düşünce haritaları ile belirlenmiştir. Bu çerçevede eski logodaki renkler daha çağdaş tonlamalarla değiştirilmiştir. ; STO Laciverti  bilgeliği ve olgunluğu, STO Mavisi  çağdaşlığı ve evrenselliği,  STO Yeşili, doğallığı, tarımı betimlemektedir.

 

Logomuzu indirmek için lütfen indirmek istediğiniz uzantının üzerine tıklayınız.